Miroslav Motejzík dokazuje, že nejen maratón se dá zdolat s amputovanou nohou

Devětatřicetiletý vášnivý sportovec, otec tří dětí, finanční poradce a investor Miroslav Motejzík ze Strakonic přišel důsledkem nehody o nohu pod kolenem. I přes své omezení se aktivně věnuje triatlonovým sportům a svými výkony podporuje ty, kteří se kvůli handicapu na startovní čáru postavit nemohou.

Snažím se žít, jak nejlépe umím. Beru věci s nadhledem a nedělám z komára velblouda. Ze svého handicapu vytvářím přednost a hlavně se učím brát věci s humorem. Smích opravdu prodlužuje život a mě vážně baví žít!“

Už to bude deset let od nehody, která vám způsobila zranění a následné omezení.

Ano, tenkrát jsme se k ránu vraceli z diskotéky ve Strakonicích. Do naší skupiny pěti lidí najel opilý řidič a já se dostal pod auto. Probudil jsem se až po deseti dnech na ARU s jednatřiceti zlomeninami. Potom mě čekalo ještě devatenáct operací. Teď už to beru jako bolavou minulost, která je pryč a z které mi zůstal jen větší práh bolesti. Žiji v přítomnosti a těším se na budoucnost.

Jak jste celou situaci vnímal tenkrát a jak se na ni díváte dnes s desetiletým odstupem?

Musím říct, že jsem to vnímal všelijak. První měsíce jsem ležel na posteli, byl jsem nostalgický a dost nepříjemný. Změna k lepšímu přišla, když jsem dostal vozík, který mi umožnil vysněný pohyb. Od té doby jsem už jen postupně posouval hranice a to vlastně dělám dodnes. Mým největším cílem po nehodě bylo dokázat se vyrovnat zdravým lidem a žít stejně jako oni. Za ta léta se toho hodně změnilo. Můj zdravotní stav je relativně ustálený a svůj cíl vyrovnat se “zdravým“ lidem jsem mnohonásobně překonal.

Celý článek na www.bezeckaskola.cz

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: