Ještě jednou bych si chtěla zatančit, říká vážně nemocná držitelka Ceny Olgy Havlové

Třicetiletá Olga Joklová z Jihlavy se stala 25. laureátkou Ceny Olgy Havlové. Za to, že pomáhá k osvětě nemoci motýlích křídel, kterou sama trpí. Třicetiletá Olga Joklová z Jihlavy se stala 25. laureátkou Ceny Olgy Havlové. Za to, že pomáhá k osvětě nemoci motýlích křídel, kterou sama trpí.

Jen kolem 300 lidí u nás trpí vzácnou nemocí motýlích křídel. Jednou z pacientek je i třicetiletá Olga Joklová z Jihlavy, která se tento týden stala laureátkou Ceny Olgy Havlové. Za to, že se u nás prostřednictvím organizace Debra zasadila o osvětu této málo známé nemoci. „Mám velké bolesti. Už nemohu zpívat, ale budu psát. Mluvit taky můžu,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Kdy jste poprvé slyšela o Ceně Olgy Havlové?
Přiznám se, že jsem se o ocenění dověděla až loni, kdy jsem byla poprvé nominována. Z předchozích laureátů jsem znala pouze paní Alenu Jančíkovou a nikdy bych nečekala, že toto ocenění získám. Vnímám ho jako zadostiučinění za práci, kterou jsem, nejen pro Debru, vykonala.

Celý rozhovor na Lidovky.cz

Foto © Jan Volejníček

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: