Události ČT: Charitativní Dárcovské úterý
Na počest dobrých skutků se v úterý 30. listopadu rozsvítilo srdce na budově pražského Národního divadla i rozhledna Petřín. Do celosvětové dárcovské výzvy se zapojila i Nadace Olgy Havlové.

Na počest dobrých skutků se v úterý 30. listopadu rozsvítilo srdce na budově pražského Národního divadla i rozhledna Petřín. Do celosvětové dárcovské výzvy se zapojila i Nadace Olgy Havlové.
Již pošestadvacáté se konal Benefiční koncert dobré vůle pro Výbor dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové a krátký živý vstup nechyběl v hlavním večerním zpravodajství České televize.
Pomoct lidem ve finanční tísni tak, aby neskončili na ulici. O to se snaží Fond podpory bydlení - na jaře 2020 ho založil Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové ve spolupráci s magistrátem Hlavního města Prahy. Za rok a půl fond pomohl více než stovce rodin.
V České republice pomalu přibývá lidí, kteří se rozhodnou sepsat závěť ve prospěch dobročinných organizací. Bývá jich kolem 24 tisíc ročně.
Senát v úterý při příležitosti Dne české státnosti rozdal stříbrné medaile významným českým osobnostem. Ocenění in memoriam získala doktorka Milena Černá, dlouholetá ředitelka VDV a později předsedkyně správní rady.
Hosty v ranním vysílání Studia 6 České televize byly oštěpařka a jedna z patronek závodu Irena Gillarová a ředitelka nadace Monika Granja. Třetí ročník Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové i letos pomůže rodinám v tísni.
Reportáž o pilotním projektu Restart, který řeší zaměstnávání lidí ohrožených sociálním vyloučením, vysílaly Události České televize. Projekt podpořila naše nadace z programu Active Citizens Fund ČR v oblasti zmocnění znevýhodněných skupin.
Pomáhá lidem znovu získat sebedůvěru a taky pocit, že jsou platní pro své okolí. To je hlavní smysl projektu Restart - už sedmým rokem se v tomto ohledu věnuje lidem, kterým hrozí sociální vyloučení.
Podobně jako v minulých letech také letos proběhlo v Praze předávání cen Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Tato nadace každoročně oceňuje významné organizace, jednotlivce a dárce, kteří se ve spolupráci Výborem dobré vůle zapojí do pomoci lidem, kteří jsou kvůli svému postižení, sociálnímu postavení nebo věku vyloučeni na okraj společnosti.
Nový držitel Ceny Olgy Havlové Marek Navrátil byl 18. června Hostem Radiožurnálu. Moderátor Vladimír Kroc jej zpovídal nejen ohledně tříkrálové sbírky, již dlouhá léta Marek Navrátil koordinoval, ale řeč byla i o tom, jak pandemie zasáhla do dobrovolnické a charitní činnosti.
Obětavý, statečný a skromný – takový je podle odborné poroty letošní laureát Ceny Olgy Havlové Marek Navrátil. Ocenění pro ty, kteří navzdory svému hendikepu pomáhají ostatním, získal za práci v neziskovém sektoru.
Marek Navrátil se narodil s dědičným postižením, kvůli kterému nikdy nemohl vést běžný život zdravého člověka. Přesto se rozhodl, že svůj život stráví pomocí jiným, a přes dvacet let vedl jednu z hlavních sbírek v Česku. Navrátil získal hlavní cenu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za rok 2021.
Na závěr Událostí, komentářů byl 14. června hostem ve vysílání nový laureát Ceny Olgy Havlové Marek Navrátil. Muž, který svůj život zasvětil práci pro neziskový sektor a charitu - a který se jako koordinátor od samého začátku podílí na tříkrálové sbírce.
Laureátem Ceny Olgy Havlové, kterou vyhlašuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), se stal Marek Navrátil, koordinátor tříkrálové sbírky.
Laureátem Ceny Olgy Havlové, kterou vyhlašuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), se dnes stal Marek Navrátil, koordinátor tříkrálové sbírky.
Přibývá studentů vysokých škol, kteří žádají o sociální stipendia nebo psychologickou pomoc. Kvůli koronavirové krizi mnozí z nich přišli o brigády, a tedy i o přivýdělek, který jim pomáhal s úhradou nákladů na studium. Nadace Olgy Havlové nyní podporuje stipendiem zhruba stovku studentů.
Na začátku května bylo zahájeno veřejné online hlasování o Cenu veřejnosti v rámci Ceny Olgy Havlové. Kdo ze šestice kandidátů toto ocenění získá? Kdo jsou kandidáti letošního, 27. ročníku? O tom všem byla řeč v pořadu Kolotoč, jehož hostem byla ředitelka Monika Granja.
Ivan Miloš Havel byl uznávaným vědcem v oborech počítačových věd, umělé inteligence, kognitivních věd a s nimi spojených filozofických otázek. Byl šéfredaktorem časopisu Vesmír a působil ve vědecké radě Centra pro teoretická studia. Ve správní radě Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové byl od roku 2002, od roku 2018 byl jejím čestným členem.
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové již 26 let ve spolupráci s ČSOB poskytuje sociálně či zdravotně znevýhodněným studentům studijní stipendia.
Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové byl mezi prvními, kdo v pandemii nabídl pomocnou ruku potřebným. Vyplývá to z údajů Fóra dárců. V loňském roce byla pomoc nadací a nadačních fondů v mnoha případech rychlejší než ta státní.
Pražští zastupitelé udělili čestné občanství hlavního města psycholožce, disidentce a jedné z prvních signatářek Charty 77 Daně Němcové.
Tři pětiny neziskových organizací musely loni kvůli epidemii omezovat práci s potřebnými. Celkem 30 procentům stát činnost zakázal. I pro letošek řada organizací očekává výrazné omezení činnosti a problémy se získáváním financí.
Již šest a půl roku pomáhá projekt Nejdřív střecha lidem bez domova najít bydlení a podává jim pomocnou ruku při návratu zpět do běžného života. Komu projekt pomáhá a jaký je o něj zájem v zimních dnech, kdy je život na ulici nejobtížnější? O tom všem hovořila ředitelka Monika Granja ve vysílání Českého rozhlasu Plus ve středu 17. února.
V pondělí 15. února byla hostem v pořadu Kolotoč ředitelka Monika Granja. Hlavním tématem byl projekt Nejdřív střecha, který již šest a půl roku pomáhá lidem bez domova najít bydlení až na 60 dnů a vrátit se zpět k běžnému životu.
Příběh s dobrým koncem je o seniorce z Rokytnice nad Jizerou, kterou vážné onemocnění nohou uvěznilo v bytě. Díky štědrým dárcům a Nadaci Olgy Havlové, která uspořádala sbírku na pomoc paní Magdaleně, se nyní podařilo nainstalovat v domě schodišťovou židli.
Jedním z témat Událostí, komentářů v pátek 29. ledna bylo 25. výročí od úmrtí Olgy Havlové, která na začátku 90. let jako jedna z prvních v polistopadovém Československu založila charitativní organizaci na pomoc potřebným.
Manželku prvního českého prezidenta Olgu Havlovou si přátelé pamatují jako přísnou a odvážnou ženu, připravenou kdykoli pomoci. Rodačka ze Žižkova, o pár let starší než Václav Havel, byla manželovi oporou v těžkých dobách.
Před 25 lety zemřela první dáma Olga Havlová. Svému muži Václavu Havlovi stála po boku jak za komunismu, tak po sametové revoluci – a to přestože první dámou být nikdy nechtěla…
Celý den si Česko připomíná Olgu Havlovou. Dnes je to pětadvacet let, co manželka prvního porevolučního prezidenta Václava Havla zemřela. Jedním z míst vzpomínek byla i slavná chalupa na Hrádečku.
Hosty ve studiu pořadu Sama doma České televize byli ve středu 6. ledna fotograf a spolupracovník Knihovny Václava Havla Ondřej Němec a ředitelka nadace Monika Granja. Představili limitovanou edici charitativního kalendáře se snímky prezidentského páru.
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová