Informační semináře pro žadatele o granty v programu Active Citizens Fund

Ve středu 9. října začala série informačních seminářů pro žadatele o základní granty v programu na podporu aktivní občanské společnosti Active Citizens Fund.

Základní granty ve výši od 8 000 do 85 000 eur budou rozděleny na 1 – 2,5leté projekty, které povedou k podpoře aktuálních témat v daných zaměřeních. Výzva je otevřena do 2. prosince 2019 do 12 hodin.

Semináře pro žadatele organizuje konsorcium tří neziskových organizací: Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Možnosti přihlásit se na ně v několika krajských městech najdete níže. První seminář již proběhl 9. října v prostorách pražského magistrátu a zúčastnilo se jej přes 70 lidí. Semináře mají žadatelům, a to i méně zkušeným a menším neziskovým organizacím, pomoci orientovat se ve vypsaných výzvách a ujasnit si, jak podat žádost s veškerými náležitostmi.

Jedním z hlavních cílů programu Active Citizens Fund je podpora neziskových organizací nehledě na jejich velikost a zkušenosti. Abychom tohoto cíle dosáhli, chceme oslovit organizace působící ve strukturálně postižených regionech či malé a méně zkušené organizace, které nemají se psaním žádostí o grant ještě velké zkušenosti, ale jsou přesto důležitými hráči v tematických oblastech programu. Právě těmto organizacím chceme program zpřístupnit a povzbudit je v tom, aby o grantový příspěvek žádaly. Podpora méně zkušených neziskových organizací ze všech regionů ČR je velmi důležitá pro rozvoj občanské společnosti, rozšiřování jejího dosahu a udržitelnost sektoru.

Na tomto odkazu můžete zjistit, zda vaše organizace spadá do kategorie organizací méně zkušených, a zároveň se na seminář i registrovat. Semináře časově navazují na výše zmíněné informační semináře pro žadatele o základní granty. 

Informační semináře pro žadatele základních grantů se uskuteční v Olomouci, Ústí nad Labem a Karlových Varech. Hlásit na semináře se můžete prostřednictvím formuláře na odkazech níže.

Olomouc 16. 10. 

Informace a registrace zde.

Ústí nad Labem 22. 10.

Informace a registrace zde.

Karlovy Vary 24. 10.

Informace a registrace zde.


Aktuálně v programu Active Citizens Fund běží další dvě výzvy. Do 4. 11. do 12:00 hod. je možné přihlásit o systémový grant s maximální výší finanční podpory 250 000 eur. Průběžně je otevřená výzva Fondu bilaterální spolupráce.

Prezentaci o systémových grantech najdete na webu programu. (Odkaz je úplně dole.)


 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: